Úvodná stránka » Zelení mušketieri

Zelení mušketieri

Projekt spoločnosti BA PRODUCTION s pracovným názvom „GREEN TEAM – Zelení mušketieri“ sa venuje problematike šetrenia energií s poukázaním na konkrétne situácie každodenného života.

Trojčlenný tím „expertov“ na energetiku (elektrina, plyn, voda), sprevádzaný „naivnou“ detskou moderátorkou, humorne, ale aj vážne poukazuje na všetky možné spôsoby šetrenia energií v rôznych oblastiach každodenného života (varenie, svietenie, spotrebiče, spotreba vody, kúrenie...).

Seriál plánujeme nakrúcať v Bratislave a jej širokom okolí digitálnou technológiou. V niektorých záberoch budú použité dve kamery. Predovšetkým v exteriéroch využijeme aj ďalšie typy kamerovej techniky, kamerový vrtuľník a mikro DV kameru. Obrazový formát bude FULL HD.

Pri obrazovej postprodukcii  plánujeme využitie grafických efektov. Do projektu chceme implementovať pôvodnú tvorbu niektorého z našich hudobných skladateľov.

Pri realizácii projektu budeme  klásť veľký dôraz na zrozumiteľné a jednoduché podanie problematiky šetrenia energií a na komunikáciu s detským divákom v jazyku jemu čo najprirodzenejšiemu.  

V rámci projektu pripravujeme aj uvedenie „Komiksovej verzie“ Zelených mušketierov v niektorom z vybraných printových, prípadne internetových médií, DVD detskej verzie slúžiacej na vzdelávacie účely. Takisto počítame s implementáciou našich „ekologických hrdinov“ do situácií reálneho života, kde sa môžu zúčastniť rôznych „reklamných“ a spoločenských akcií súvisiacich s našimi partnermi, ekologickými, kultúrnymi ale aj vzdelávacími podujatiami organizovanými či už na školách, alebo kdekoľvek inde.

Hraný vzdelávací dokument pre deti Green Team-Zelení mušketieri chceme uviesť na obrazovky RTVS ako týždenník v dĺžke  cca 13 minút/diel. Rozpočtovo kalkulujeme s výrobou 21 častí.


GREEN TEAM – Zelení mušketieri

  • Verzia pre deti: 21 dielov á 13 min.  (cieľová skupina 5 – 14 rokov)
  • Komiksová verzia v printových médiách, internet.
  • DVD – vzdelávací materiál pre deti
  • Sprievodné akcie – na školách, v zariadeniach pre deti
  • Plánovaný začiatok realizácie: začiatok roka 2013
  • Predpokladané uvedenie na obrazovky: 2013

 

Novinky

10.10.2012

Spuštění nových WWW stránek

www.ba-production.com

archív

Obľúbené odkazy

Facebook

Naši partneri